Nóż krążkowy RTY-2/C


Nowy nóż krążkowy RTY-2/C
Została jedna sztuka
Nowy nóż krążkowy RTY-2/C

Wyprofilowana rękojeść w żywym morskim kolorze zapewnia wygodne cięcie a poprzeczne rowki na krawędzi noża, podobnie jak i ziarnista faktura na powierzchni zapobiegają ślizganiu się palców.

Nóż ten wykorzystuje, podobnie jak model RTY-2/G ostrze o średnicy 45mm, jednak istotną konstrukcyjną różnicą w budowie tych modeli jest funkcja szybkiej wymiany ostrza, która zapewnia duży komfort użytkowania. Realizowana jest ona przez suwak, który cofnięty do rękojeści, uwalnia oś ostrza pozwalając jej swobodnie wysunąć się z rękojeści wraz z ostrzem. Po zdjęciu starego ostrza i założeniu nowego wystarczy wsunąć oś na swoje miejsce i zatrzasnąć na niej suwak blokujący, aby rozpocząć cięcie ponownie.

Bezpieczeństwo przed i po cięciu zapewnia przesuwna osłona ostrza. Narzędzie do prawo- i leworęcznego użytkowania. Ostrze wymienne RB45.

Cięcie nożem krążkowym możliwe jest jedynie na macie podkładowej. Ostrze jest wykonane z twardej stali wolframowej i próba cięcia na innym podłożu spowoduje jego szybkie uszkodzenie.
Szukaj